• ACCURL 6Axis Electric Servo CNC Press Brake 40Ton 2000mm
  • ACCURL 6Axis Electric Servo CNC Press Brake 40Ton 2000mm
  • ACCURL 6Axis Electric Servo CNC Press Brake 40Ton 2000mm

ACCURL 6Axis Electric Servo CNC Прес сопирачка 40Ton 2000mm

Вовед:
Оваа електрична прес-сопирачка е интегрирана со највисока технологија заедно со пријателска употреба. Овој модел е врвна машина која гарантира висока прецизност и конкурентност.


Компоненти:
• Контролер: Систем за контрола на CNC DELEM DA58T
                    DELEM DA66T ЦПУ систем за контрола
                    Систем за контрола на CNC DELEM DA69T
                    Систем за контрола на ESA S640
                    Систем за контрола на ESA S650W
                    Систем за контрола на ESA S660W

• Стегање: Алатки за стегање ROLLERI
                   Систем за алатки на WILA
                   Нови носители на стандардни алатки на WILA

• Мерачи за назад: ACCURL 2-оска CNC мерач за назад BGA-2 за X, R-оска
                          Мерач за назад ACCURL 4-оска BGA-4 за X, R, Z1, Z2-оска
                          ACCURL 5-оска CNC мерач за назад BGA-5 за X, R, Delta X, Z1, Z2-Axis
                          Мерач за назад ACCURL 6-оска BGA-6 за X1 X2, R1 R2, Z1 Z2-оска

• Факултативно: Мерење на аголот на свиткување
                  Поддржувачи на свиткување на ЦНЦ


Детали за производот

Спецификации

ВИДЕО

Најчесто поставувани прашања

Сигурна изведба
Целосно-електричен серво прес-сопирачки Accurl CNC систем усвојува висока платформа за развој на ЦПУ систем и напреден специјален алгоритам за свиткување лимови и алгоритам за контрола на движење. Сите матични плочи прифаќаат чипови од индустриско одделение, а системот ЦПУ помина проверка на електромагнетната компатибилност на ЕМС и тестирање на соодветност на околината на висока и ниска температура.

Дизајн од висока класа
Дизајн од висока класа: Системот за нумеричка контрола прифаќа високо квалитетен дизајн на луксузен панел во индустриска форма, 17-инчен ЛЦД-дисплеј со голем екран и екран на допир, а екранот на интерфејсот е јасен на прв поглед.

Функција за 2D графичко програмирање: Системот има функции за 2D графичко програмирање / прикажување / симулација, интуитивно работење и може да се користи за предупредување за судир на виткање при симулирано виткање.

Функција за директно програмирање: Системот има функција на директно програмирање во исто време. Најпогодно е да се користи директна програма за програмирање за едноставно свиткување. Потребно е само да се внесе задната датотека на секој процес, агол и други параметри за да се свиткаат.

Контрола на голема брзина и висока прецизност
Нумеричкиот систем за управување на машината за серво-свиткување со полно електричен систем усвојува алгоритам за брзо забрзување / забавување и алгоритам за поглед на траекторијата. Нумеричкиот систем за контрола ја планира целокупната траекторија според брзината и векторските карактеристики на свиткување пред свиткување, а истовремено забрзува и забавува истовремено. За да се обезбеди добра прецизност на свиткување и нежни карактеристики на движење, така што голема брзина и голема прецизност можат ефикасно да се интегрираат!

①Голема брзина: Максималната брза брзина нанапред на Y оската е 300mm / s, а максималната брзина на работа е 100mm / s.

②Висока прецизност: Контрола со двојна јамка со магнетна скала со резолуција од 5um и високоцифрен кодер, повторување на точноста на позиционирањето ± 3um.

ConsistКонзистенција на машинерија: се избегнува влијанието на промените на температурата на маслото врз конзистентноста на свитканото работно парче.

Заштеда на енергија и заштита на животната средина
Системот за нумеричка контрола на серво-свиткувачката машина со целосен електричен погон главно се применува на машината за свиткување со сите електрични серво нумерички контроли, што е особено заштеда на енергија и зелена боја.

Специјална заштеда на енергија: Разликата помеѓу потрошувачката на енергија на целосно електричната машина за серво-свиткување и електро-хидрауличната серво-машина за виткање е разликата помеѓу инвертерниот климатик и обичниот климатик. Целосно електричното серво виткање можност автоматски ја испушта соодветната моќност во согласност со работната состојба, а потрошувачката на енергија за време на мирување е помала од 0,5kW, така што се заштедува електрична енергија.

Зелена: нема потреба да се користи и заменува хидраулично масло, ставајќи крај на загадувањето на животната средина на користеното хидраулично масло.

Споредба на потрошувачката на енергија од 40-тонска целосно електрична машина за серво-виткање и обична 40-тонска хидраулична машина за виткање

Модел Просечна моќност Едногодишно работно време Една година потрошувачка на електрична енергија
40T Серво електрична прес-сопирачка Околу 1KW 3000 ч 3000 степени
Хидраулична сопирачка од 40Т Околу 4,5KW 3000 ч 13500 степени

Една година може да заштеди електрична енергија: 13500-3000 = 10500 степени; пет години можат да заштедат електрична енергија: 52500 степени!

All-electric servo bending machine details1
All-electric servo bending machine details3
All-electric servo bending machine details2
All-electric servo bending machine details4

Интелигентно следење на завесата за безбедност на светлината
Системот CNC на машината за серво-виткање со полна електрична енергија интелигентно ја одредува опасната област во процесот на виткање според безбедносниот сигнал на завесата, параметрите за обработка на работното парче (горните и долните параметри на мувла и параметрите на дебелината на работното парче поставени во системот за нумеричка контрола ) и вредноста на повратната врска на сензорот за линеарно поместување. И безбедни области за заштита на безбедноста на операторите. Дизајнот ги решава дефектите на специјалните завеси за безбедност на светлината на најчесто користените машини за виткање на постојниот пазар и може да ја заштити безбедноста на операторите за време на процесот на виткање без да влијае на ефикасноста на работата.

Безбеден прекинувач за стапала
Безбедносниот прекинувач за стапала е производ со високи перформанси дизајниран со фокус на безбедноста и практичноста. Едниот педал има два прекинувачи, едниот е нормален работен прекинувач, а другиот е прекинувач за итни случаи. Ако постои опасна ситуација, педалот може постојано да се притиска преку точката на отпор. , Исклучете го нормално затворениот прекинувач за итни случаи за да го активирате серво системот со Y-оска.

Вретено кутија за напојување
Вретеното кутија за напојување обезбедува притисок на свиткување, тешки топчести завртки и лежишта, дизајн на долг век на траење и дизајн на запечатена заштита за да се осигура дека критичните компоненти се заштитени од надворешна прашина

Главни технички показатели и функции
1. Y1 / Y2 прифаќа владетел на решетки или режим на контрола на целосно затворена јамка за повратни информации од магнетна скала, прецизна контрола на позиционирање и точност на повторното позиционирање достигнува μ 3μm!

2. Интелигентно следење на завесите за безбедност на светлата обезбедува безбедност на операторот, патентирано, уникатно!

3. Интелигентното следење на оптоварувањето на алатката гарантира безбедност на алатката.

4. Пет-жичен екран на допир, висока сигурност и повеќе од 10 милиони пати на работен век, процесот на работа е едноставен и брз.

5. Разновидни методи на програмирање: режимот на директно програмирање и дводимензионалниот режим на графичко интерактивно програмирање му се оставени на клиентот.

6. Функцијата за автоматска пресметка на притисокот на свиткување ја надминува алармната линија на границата на притисокот.

7. Функција за "директна" пресметка на положбата на задниот материјал: според соодветните димензии на лимот и количината на пластична деформација, позицијата на задниот материјал директно се пресметува според неутралниот слој;

8. Функција на интелигентна компензација на аголот: Според карактеристиките на материјалот од лим, големината на мувлата, дебелината на материјалот, аголот на свиткување и другите параметри на процесот на лим, комбиниран со нумеричкиот модел за пресметка на аголот на системот, на секој лим му треба само едно пробно свиткување и може автоматски да се коригира според отстапувањето на аголот. Може и официјално да се произведува.

9. Функција на континуирано виткање на лакот.

10. Библиотека со параметри на мувла: градете библиотека со параметри на мувла за клиенти, што е погодно за клиентите брзо да ги повикаат параметрите за свиткување на лим.

Accurl има професионален технички тим, придржувајќи се кон „технологијата и иновациите како движечка сила, потрагата по извонредни производи како цел“, фокусирајќи се на брзото прилагодување на CNC системите во сите сфери на животот. Тековните главни производи на компанијата се XX, XX серии со пет оски CNC систем за поврзување, поддршка за специфични клиенти за прилагодување и машина за виткање CNC систем, е широко користена во индустријата за обработка на мувла.

All-electric servo bending machine details5
All-electric servo bending machine details7
All-electric servo bending machine details6
All-electric servo bending machine details8

  • Претходно:
  • Следно:

  • Контактирајте не сега

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Контактирајте не сега