• ACCURL Manufacturer 1000w IPG Fiber CNC Laser Cutting Machine for Sale
 • ACCURL Manufacturer 1000w IPG Fiber CNC Laser Cutting Machine for Sale
 • ACCURL Manufacturer 1000w IPG Fiber CNC Laser Cutting Machine for Sale
 • ACCURL Manufacturer 1000w IPG Fiber CNC Laser Cutting Machine for Sale

Се продава машина за сечење ласер CNC ласер производител ACCURL 1000w IPG

Вовед:
ПРИЧИНА® склопете ја нивната Masterline 4Kw IPG 6Kw 10Kw 12Kw 15Kw 20Kw машина за сечење со ласер со влакна според најстрогите стандарди за квалитет без ништо друго освен компоненти од светска класа за да обезбедите траен квалитет по привлечна цена.


Ласерска глава за сечење:Глава за ласерско сечење на Raytools; Precitec Сечење глава
Контролер на ЦПУ:CypCut Fscut 2000 ЦПУ систем; Контрола на Бекхоф TwinCAT ЦПУ; HypPanel Touch FSCUT8000 TwinCAT ЦПУ систем
Површина за сечење: 3000x1500mm, 4000 × 20000mm, 6000x2000mm, 6000x2500mm
Брзина на сечење: Макс 150м / мин
Позиционирање: 180м / мин
Забрзувања: 3G


Детали за производот

Спецификации

ВИДЕО

Најчесто поставувани прашања

Стандардни компоненти
Систем за контрола на дисплеи со повеќе допири BECKHOFF ® 17 "
BECKHOFF ® Високо динамичен серво-погон EtherCAT
PRECITEC head Сечење глава Pro Cutter 2.0
ACCURL® Dynamic System 4.0: 2.5G Забрзување
ACCURL® Брз пирсинг 2.0: Ултрабрза перфорација
Автоматска маса за шатл 4020 (горе и долу со серво мотори)
Автоматско чистење на млазницата 2.0
Графитска технологија против изгореници.
Систем за вадење чад (TODC-6L / 6000m³ / h).
IPG 6kw 8Kw 10Kw 12Kw 15Kw 20Kw ласерски резонатор со YLS-серија CUT
ACCURL ection Ласерско откривање на видот 2.1 (ласерско мерење на дел од лист)
Систем за безбедност на Класа IV и означување на CE
Систем со целосен автоматски регулатор на напон
Вградени компјутери BECKHOFF Industrial: Индустриски компјутери со директно интегрирано I / O ниво
Индустрија 4.0 за метални лимови што работат со TwinCAT Analytics и TwinCAT IoT

Целосно обработена рамка
• Акурните челични рамки се подложуваат на обложување на над 600⁰ за да се ослободи од стресот. Тие се изградени за да траат со години тешка употреба без изобличувања.
• Системот за автоматско менување палети овозможува над 2500 кг тежина.
• Осум (8) зона и издувен систем со канали
• Двоен синхронизиран двоен серво-моторен погон
• Системот за погон на спиралата и закосениот пинион овозможува многу непречено движење.

Леано алуминиумски порти
• Високо-технолошкиот алуминиумски пресек на ACCURL се става во специјално произведен 10-тонски челичен калап.
• Ова овозможува подобра цврстина при 50% од тежината на традиционалните железни порти, овозможувајќи поголемо забрзување со намалена инерција. Ова создава помалку абење на.

Smartline 4kw Laser Cutter5
Smartline 4kw Laser Cutter6

Графитска технологија против изгореници
• Областа во целата машинска алатка каде ласерот може да пука е целата покриена и заштитена со графит лист дебел 20мм.

Masterline 6Kw -20Kw5

Систем за вадење на чад
• Ефикасно вадење на чад со помош на ролетни кои се контролираат во согласност со положбата на главата за сечење резултира во поефикасно користење на системот за филтрирање. Затоа може да се користи помал систем со пониски трошоци. Системот се состои од шест зони за извлекување на чад (како што се гледа подолу). Подобрениот дизајн на проток на вшмукување резултира во:

Masterline 6Kw -20Kw6

Бехоф Серво Моторс & Дискови
• Masterline е опремен со врвни дизајнирани во Германија • серво мотори и погони од Бехоф
• брза комуникација EtherCAT
• Високо динамично однесување
• Трифазни мотори без четки
• Флексибилен избор на тип на мотор

Автоматски менувач на млазницата
• Усвојување на изобилен и точен контролен систем може да реализира автоматско заменување на млазниците според различните материјали и дебелини,
• Систем за погон со висока прецизност обезбедува сигурна прецизност и стабилност на замена за да се осигури дека секоја замена може да биде совршено безбедна

Masterline 6Kw -20Kw7
Masterline 6Kw -20Kw8

Masterline 6Kw -20Kw9

Систем за контрола на Бекхоф Твинкат ЦНЦ

• Ласерот со влакна со влакна ACCURL е контролиран со контролната единица Бекхоф ЦПУ која обезбедува
невидена контрола на процесот на сечење.
• Технологијата EtherCAT и eXtreme Fast Control (XFC) овозможуваат функции за брзо вклучување при големи брзини на обработка.
• Контролорите Бекхоф ЦПУ се користат во машина за ласерско сечење. и софтверот за автоматизација TwinCAT NC I / CNC е идеален одговара за специфични функции за апликација, вклучително и адаптивни контрола на авион, обратно патување или ресетирање на патеката.

 

Технологија за контрола базирана на компјутер

• Индустриски компјутер со повеќе допирен екран на допир 19 "

• брза комуникација EtherCAT

• TwinCAT: софтвер за инженерство и време на траење

• Високо динамична технологија на серво погон

• Хардверската и софтверската платформа Бехоф

• Интегрирана контрола на сопирачката за задржување

• Автоматско прилагодување на параметрите

• Прилагодлива реакција на грешка

• Повратни информации за моторот за апсолутна регистрација на позиција

• EtherCAT I / Os: широк I / O спектар во IP рејтинг за заштита на IP 20 и IP 67

• Индустрија 4.0 за лим што работи со TwinCAT Analytics и TwinCAT IoT

• Во комбинација со решенија за контрола на движење понудени од софтверот за автоматизација на компанијата TwinCAT, Бехоф Драјв Технологија обезбедува напреден систем за вклучување со погони 

Smartline 4kw Laser Cutter13

Masterline 6Kw -20Kw10

Вгнездување на софтвер за кад / камера. Libellula .сечено
• Libellula.CUT е врв на Libellula Universe и претставува највисок израз на технолошкото знаење како на Libellula.
• Благодарение на неговиот интегриран CAD и ексклузивната технологија со еден клик, Libellula.CUT создава или увезува во еден момент геометриските детали од која било друга платформа за цртање, автоматско оптимизирање на профилите и нивно уредување на оптимален начин за последователна обработка.

Masterline 6Kw -20Kw11

Победничка формула:
+ Автоматизација + Интеграција + Ефикасност + Продуктивност
- Време на учење и програмирање = Libellula.CUT

Најдоброто од технолошките истражувања на Libellula во моќна и интелигентна апликација, со што се намалува времето за обработка.

Во Libellula.CUT, софтверските инженери и аналитичари го концентрираа
најдобро од технолошкото знаење на Libellula во темата за сечење листови:

• Брзо и интуитивно учење ВИСОКО заштеда на време 
• Целосна автоматизација достапна во секој чекор од процесот на програмирање И ПАРИ
• Способност за управување со сите машини за сечење со ист систем 

Masterline 6Kw -20Kw12

ВИСОКО заштеда на време и пари

МАКСИМАЛНА ПРОИЗВОДНОСТ СО МИНИМАЛЕН ѓубре

• Оптимизација на патеката за сечење и управување за специфични технологии за сечење
• Намалување на бројот на пирсинг
• Обезбедување на квалитет на машинските делови
• Оптимизација на гнездење со системот [ISA] и помалку остатоци МАКСИМАЛНА ПРОИЗВОДНОСТ
• Оптимизирано генерирање гнездење на нерамни остатоци СО МИНИМАЛНО ѓубре
• Управување со линиите на ФМС и / или рачните операции:
-Намалување на бројот на сечење на различно гнездење
-Автоматско сечење на скелет
-Сега на управување со системи за вчитување / истовар и сортирање

Masterline 6Kw -20Kw13

Masterline 6Kw -20Kw14

Глава за сечење Precitec Precitec Procutter 2.0

• Новата генерација на ProCutter 2.0 импресионира со зголемените перформанси и новата карактеристики на автоматизација. Побрзо, полесно, поефикасно, потрајно - вака се формира ласерското сечење во новата генерација, поради бројните случувања.

• ProCutter 2.0 APP се користи за визуелизација на состојбата на главата за ласерско сечење и барањето пораки за грешки.

Максимална издржливост! 
Сече и сече и сече.

Лесно наоѓање параметар! 
Квалитет window Прозорец за процесирање

Побрзо и поефикасно! 
Брзина efficiency Ефикасност на гасот

Повеќе ласер-на време! 
Заштедете време и трошоци.

Masterline 6Kw -20Kw15

 • Претходно:
 • Следно:

 • Како главни карактеристики

  • Моторирано прилагодување на позицијата на фокусот за автоматско поставување машина и работа со пирсинг
  • Лесен и тенок дизајн создаден за брзо забрзување и брзина на сечење • Мерење на далечината без лебдат, брзо реагирајќи
  • Постојан заштитен мониторинг на прозорецот
  • Автоматско пробивање со PierceTec
  • Ладење со вода на лимот со CoolTec
  • Целосно патека на зракот отпорен на прашина со заштитни прозорци
  • LED дисплеј за статус на работа
  • Можно е излез на сите податоци за сензорот преку WLAN до APP и контрола на машината • Следење на притисок во областа на млазницата (сечење на гас) и во главата

  Технологии за ласерски машини

  Тип

  Ширина

  Должина

  Висина

  Ширина на сечење

  Должина на сечење

  мм

  мм

  мм

  мм

  мм

  Главна линија 3015

  4550

  8500

  2250

  1500

  3000

  Главна линија 4020

  5050

  11500

  2350

  2000

  4000

  Главна линија 6020

  5150

  15500

  2350

  2000

  6000

  Главна линија 6025

  6050

  15500

  2350

  2500

  6000

  Главна линија 8025

  8050

  18500

  2350

  2500

  8000

  Правилен квалитет на листот и чистота на гасови за сечење, можете да ја исечете следнава дебелина:

  Достапни ласерски извори и максимална дебелина на листот

  Ласерска моќност Челик Нерѓосувачки метеж Алуминиум Месинг Бакар
  6 kW 30мм * 30мм * 30мм * 12мм 10мм
  8 kW 40мм * 40мм * 35мм * 16мм 15мм
  10 kW 50мм * 50мм * 40мм * 20мм 20мм
  12 kW 60мм * 60мм * 50мм * 30мм * 25мм
  15 kW 60мм * 60мм * 60мм * 40мм * 30мм *

  * За да се намали максималната дебелина, мора да се извршат следниве услови:

  • Прилагодете го и одржувајте го оптималниот опсег при инсталација на ласер за сечење

 • Контактирајте не сега

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Контактирајте не сега