• ACCURL CNC Turret Punching Machine MAX-T-50 ton for Sheet Metal CNC Punch Press Manufacturers

Makinë shpuese ACCURL CNC frëngji MAX-T-50 ton për prodhuesit e shtypjes me fletë metalike CNC

Seritë MAX T për
Teknologji automatike e indeksit automatik me shumë mjete
PERFORMANC HIGH E LART


Detaje të Produktit

SPECIFIKIMET

VIDEO

FAQ

Duke ofruar zgjedhjen midis makinave tona të njohura të serisë MAX dhe stilit klasik të frëngjishtës së trashë të serive T, Accurl me krenari ofron një gamë të plotë të zgjidhjeve të shpimit si në performancë ashtu edhe në diapazonin e çmimeve.

Shtypi i shpimit me seri ACCURL®MAX-T ofron një kornizë O dhe karakterizohet nga ngurtësia dhe saktësia e lartë gjeometrike. Ajo përmban një kapacitet prej 30 tonë metrikë dhe është në gjendje të punojë në trashësi të butë çeliku deri në 6,5 mm.

Sistemi i përparuar hidraulik
Parts Pjesët mekanike të krijuara mirë në ramën Hidraulike H + L prodhohen sipas standardeve me precizion të lartë. Kontrolli elektronik i stokut HS3 po kontrollon shpejtësinë dhe goditjen e kokës me grushta hidraulike prej 30 tonësh.
Structure Struktura e makinës e krijuar në mënyrë unike siguron mirëmbajtje më pak parandaluese.

Struktura e frëngjisë me shumë vegla
• Stacionet e indeksueshme automatikisht kanë një strukturë të dyfishtë krimbi plumbi. krimbat janë përpunuar me porosi në çifte dhe janë shumë të sakta. pastrimi anësor i ingranazhit të krimbave mund të kontrollohet nën 0.001 mm dhe mund të rregullohet për konsum.
• Frëngjia vjen me 4 shtrirje kryesore nga 32 stacione në 52 dhe deri në 4 stacione indeksimi automatik.
• Sistemi i drejtimit të indeksit automatik të angazhuar në mënyrë të përhershme zvogëlon gabimet dhe shmang ndërprerjen e punës.
• Secili stacion mund të jetë i pajisur me mjete të ndryshme të markës, të tilla si Mate dhe Wilson.

• 32 Stacione 2 Indeksi automatik:
Frëngja e nivelit të hyrjes ACCURL ofron një seri të plotë të veglave me dy stacione indeksimi automatik.

• 32 Stacione 3 Indeksi automatik:
Me një stacion flex, frëngjia 32 stacione mund të azhurnohet me një stacion shtesë D indeksi automatik.

• 42 Stacione 4 Indeksi automatik:
Dizajni më fleksibël ACCURL vjen me katër stacione indeksimi automatik për të ofruar aftësitë më të përparuara të përpunimit të materialit.

Miratuar nga CE
Kur projektohet seria T, aspekti i sigurisë është kujdesur posaçërisht. Kjo bëhet me anë të një sistemi zbulimi optik të aprovuar nga CE që vendoset rreth zonës së punës të makinës.

Pajisjet standarde
Series Sistemi i kontrollit CNC Seria FANUC Oi-PO
C pirgët automatik të ripozicionimit dhe çelsat e ngarkimit.
System Sistemi i lubrifikimit të veglave (Airblow).
Panel Paneli i kontrollit në këmbë falas.
● Kontrolloni me pedale të këmbës.
Software 1 softuer (softueri Lantek ose RADAN).
Manual Manuali i përdorimit dhe katalogu i mirëmbajtjes.
Station 15 x Një stacion 1/2 "fiks 1,6-12,7 mm i rrumbullakët
Station 12 x stacion B 1-1 / 4 "fiks 12,8-31,7 mm rrumbullakët
Station 2 x C stacion 2 "fiks 31,8-50,8 mm rrumbullakët
Station 1 x D stacion 3-1 / 2 "fiks 50,9-88,9 mm raund
Indeksi x 3 x D stacioni 3-1 / 2 "50,9-88,9 mm rrumbullakët
. Treguesi dixhital i temperaturës së vajit.
● Program kompjuterik për përdorimin e mjeteve të rrotave dhe formimit.
. Kutia e skrapit.
Protection Mbrojtja e zinxhirit rreth makinës (sistemi i sigurisë).
System Sistemi i ftohjes hidraulike të vajit.

Pajisjet Opsionale
Tools Mjetet e prerjes dhe formimit për dimensione dhe forma të ndryshme.
Bar Pengesë në dritë (për makineritë standarde CE).
C Shtrëngues shtesë për mbajtjen e fletës.
Tools Mjete shumëfishe të 3,6,8 stacioneve.
● Përshtatës për stacione të ndryshme (B, C, D).
Tools Vegla të veshura speciale për prerjen e materialeve inox (TIN, TICN, TICN Plus, MOVIC).
● Puna e shtegut.
Table Tavolinë çeliku inox me mbështetëse të kushinetave.

Repositioning clamps and loading switches
Closed O Shape Frame Structure for CNC Punch press

Rivendosja e kapësave dhe çelsave të ngarkimit

Struktura e mbyllur e kornizës së formës O për shtypjen e grushtit CNC

CNC Turret Punch Press Machine MAX-T-50 ton for Sale
Heavy-duty Clamp for accurl CNC Punch press (2)

Shitet Makinë shtypëse me grushta CNC frëngji MAX-T-50 ton

Kapëse e rëndë për shtypjen e shtypjes CNC (2)

Heavy-duty Clamp for accurl CNC Punch press
Turret with 32 Stations

Kapëse e rëndë për shtypjen e shtypur CNC

Frëngji me 32 Stacione

ACCURL CNC Turret Punching Machine MAX-T-50 ton for Sheet Metal CNC Punch Press Manufacturers
SIEMENS 840D CNC Controller System for Accurl CNC Punch press

Makinë shpuese ACCURL CNC frëngji MAX-T-50 ton për prodhuesit e shtypjes me fletë metalike CNC

SIEMENS 840D Sistemi i Kontrolluesit CNC për shtypjen Accurl CNC Punch

Turret Punch Press details1 (1)
Turret Punch Press details1 (4)
Turret Punch Press details1 (7)
Turret Punch Press details1 (10)
Turret Punch Press details1 (13)
Turret Punch Press details1 (2)
Turret Punch Press details1 (5)
Turret Punch Press details1 (8)
Turret Punch Press details1 (11)
Turret Punch Press details1 (14)
Turret Punch Press details1 (3)
Turret Punch Press details1 (6)
Turret Punch Press details1 (9)
Turret Punch Press details1 (12)
Turret Punch Press details1 (15)

 • E mëparshme:
 • Tjetra:

 • Specifikim

  Artikulli

  Njësi

  SF-T 50

  Kapaciteti drejtues

  Ton

  50

  X Gjatësia e Kalimit

  mm

  2490 ± 10

  Y Gjatësia e përshkimit

  mm

  1525 10

  Madhësia maksimale e fletës

  mm

  1525 × 4980

  Trashësia maksimale e fletës

  mm

  6.35

  Masa maksimale e materialit

  kg

  110

  Shpejtësia e përshkimit të boshtit X

  M / min.

  80

  Shpejtësia e përshkimit të boshtit Y

  M / min.

  70

  Shpejtësia maksimale e përshkimit

  M / min.

  105

  Shpejtësia e shpimit në lartësinë 25 mm

  goditje / min.

  250

  Shpejtësia e gërvishtjes (gjatësia e goditjes 4 mm, lartësia 1 mm)

  goditje / min.

  360

  Lloji i mjetit

   

  Frëngji e trashë

  Diametri maksimal i shpimit

  mm

  88.9

  Numri i Stacioneve të Veglave

   

  34

  Numri i stacioneve të indeksit automatik

  copë (tip)

  2 (B)

  Shpejtësia rrotulluese e frëngjisë

  rpm

  30

  Shpejtësia e rrotullimit të indeksit automatik

  rpm

  50

  Distanca e goditjes së ramit

  mm

  0-31

  Tabela e punës

   

  Furçë + Top

  Numri i kapëseve të fletëve

  copë

  3

  Furnizimi me energji elektrike

  KVA

  26

  Furnizimi me ajër

  NL / min

  250

  Presioni i ajrit

  bar

  5

  Kapaciteti i rezervuarit të naftës

  Litër

  180

  Madhësia e kabinetit të kontrollit

  mm

  1100 * 535 * 1980

  Numri i boshtit të kontrollueshëm

  Boshti

  4 + 1

  Kujtesa RAM

  KB

  512

  Ndërfaqja serike

   

  RS232 / RJ45 / PCMCIA

  Precision me grusht

  mm

  0,1 ±

  ● Specifikimet janë subjekte për t'u ndryshuar pa njoftim paraprak.

  Rate Shkalla e përshpejtimit / ngadalësimit të boshtit X / Y varet nga pesha e materialeve.

  Speed ​​Shpejtësia e shpimit varet nga kushtet e përpunimit, gjatësia e goditjes, përshpejtimi / ngadalësimi i shpejtësive të akseve.

 • Na Kontaktoni Tani

  Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni

  Na Kontaktoni Tani