• ACCURL Manufacturer 1000w IPG Fiber CNC Laser Cutting Machine for Sale
 • ACCURL Manufacturer 1000w IPG Fiber CNC Laser Cutting Machine for Sale
 • ACCURL Manufacturer 1000w IPG Fiber CNC Laser Cutting Machine for Sale
 • ACCURL Manufacturer 1000w IPG Fiber CNC Laser Cutting Machine for Sale

Shitet Makina prerëse me lazer CNC Fiber Prodhuesi ACCURL 1000w IPG

Prezantimi:
SAKTUR® montoni makinerinë e tyre të prerjes me lazer me Masterline 4Kw IPG 6Kw 10Kw 12Kw 15Kw 20Kw me standardet më të rrepta të cilësisë pa asgjë tjetër përveç komponentëve të klasit botëror për të siguruar cilësi të qëndrueshme me një çmim tërheqës.


Koka e prerjes me lazer:Koka e prerjes me lazer Raytools; Precitec Koka prerëse
Kontrolluesi CNC:Sistemi CNC CypCut Fscut 2000; Kontrolli CNC i Beckhoff TwinCAT; Sistemi CNC HypPanel Touch FSCUT8000 TwinCAT
Zona e prerjes: 3000x1500mm, 4000 × 20000mm, 6000x2000mm, 6000x2500mm
Shpejtësia e prerjes: Maksimumi 150m / min
Pozicionimi: 180m / min
Përshpejtimet: 3G


Detaje të Produktit

SPECIFIKIMET

VIDEO

FAQ

Komponentët standardë
Sistemi i kontrollit të ekraneve me shumë prekje BECKHOFF ® 17 "
BECKHOFF ser Servo makinë shumë dinamike EtherCAT
PRECITEC head Koka prerëse Pro Cutter 2.0
ACCURL® Sistemi Dinamik 4.0: 2.5G Përshpejtimi
ACCURL® Shpim i shpejtë 2.0: Shpim i shpejtë
Tavolinë automatike anijesh 4020 (Lart dhe Poshtë me Servo Motors)
Pastrimi automatik i grykës 2.0
Teknologjia kundër djegies së grafitit.
Sistemi i nxjerrjes së tymit (TODC-6L / 6000m³ / h).
Rezonator lazer me fibra IPG 6kw 8Kw 10Kw 12Kw 15Kw 20Kw YLS-Series CUT
Zbulimi i Vizionit me Laser ACCURL 1 2.1 (Matja me lazer e pjesës së fletës)
Sistemi i sigurisë së klasës IV dhe shenja CE
Sistemi i plotë i rregullatorit automatik të tensionit
BECKHOFF PC PC të integruar: PC industriale me nivel të integruar direkt I / O
Industri 4.0 për llamarinë që punon me TwinCAT Analytics dhe TwinCAT IoT

Kornizë plotësisht e pjekur
• Kornizat prej çeliku Accurl pësojnë pjekje në mbi 600⁰ për të lehtësuar stresin. Ato janë ndërtuar për të kaluar vitet e përdorimit të rëndë pa shtrembërim.
• Sistemi i ndryshimit automatik të paletës lejon mbi 2500 kg peshë ngarkese.
• Sistemi i shkarkimit të tetë (8) zonave dhe kanaleve
• Sistem i dyfishtë i sinkronizuar i motorit binjak
• Sistemi i rrotullës spirale dhe sistemi i drejtimit të pjerrësisë së pjerrët mundëson lëvizje shumë të lëmuara.

Hedh alumini
• Traversa e aluminit me teknologji të lartë ACCURL hidhet në një kallëp çeliku të prodhuar posaçërisht 10 ton.
• Kjo lejon ngurtësi më të mirë në 50% të peshës së hekurave tradicionale të hekurit, duke lejuar përshpejtim më të lartë me inerci të zvogëluar. Kjo krijon më pak konsum.

Smartline 4kw Laser Cutter5
Smartline 4kw Laser Cutter6

Teknologjia kundër djegies së grafitit
• Zona në të gjithë mjetin e makinës ku mund të gjuajë lazeri është e gjitha e mbuluar dhe e mbrojtur nga fleta grafit me trashësi 20 mm.

Masterline 6Kw -20Kw5

Sistemi i nxjerrjes së tymit
• Nxjerrja efikase e tymit me anë të grilave të cilat kontrollohen në përputhje me pozicionin e kokës së prerjes rezulton në përdorim më efikas të sistemit të filtrimit. Prandaj mund të përdoret një sistem me kosto më të ulët. Sistemi përbëhet nga gjashtë zona të nxjerrjes së tymit (siç shihet më poshtë). Dizajni i përmirësuar i rrjedhës së thithjes rezulton në:

Masterline 6Kw -20Kw6

Beckhoff Servo Motors & Drives
• Masterline është e pajisur me makineri ndihmëse të projektuara nga Gjermania dhe ndihmëse nga Beckhoff
• Komunikim me shpejtësi të lartë EtherCAT
• Sjellje shumë dinamike
• Motorë trefazorë pa furça
• Zgjedhja fleksibile e llojit të motorit

Ndërruesi automatik i hundës
• Adoptimi i sistemit të kontrollit të bollshëm dhe të saktë mund të realizojë zëvendësimin automatik të grykave sipas materialeve dhe trashësive të ndryshme,
• Sistemi i drejtimit me precizion të lartë siguron një precizitet dhe qëndrueshmëri të besueshme të zëvendësimit për të siguruar që çdo zëvendësim të jetë plotësisht i sigurt

Masterline 6Kw -20Kw7
Masterline 6Kw -20Kw8

Masterline 6Kw -20Kw9

Sistemi i Kontrollit Beckhoff Twincat Cnc

• ACCURL Masterline Fiber Laser kontrollohet me një njësi kontrolli CNC Beckhoff e cila ofron
kontroll i paparë i procesit të prerjes.
• Teknologjia EtherCAT dhe eXtreme Fast Control (XFC) mundësojnë funksione të ndërrimit të shpejtë me shpejtësi të lartë të përpunimit.
• Kontrolluesit CNC të Beckhoff përdoren në makinerinë e prerjes me lazer. dhe softueri i automatizimit TwinCAT NC I / CNC është idealisht i përshtatshëm për funksione specifike të aplikimit, përfshirë adaptimin kontrolli i avionit, udhëtimi i kundërt ose rivendosja e shtegut.

 

Teknologjia e kontrollit e bazuar në PC

• PC Industrial me ekran me prekje Multitouch 19 "

• Komunikim me shpejtësi të lartë EtherCAT

• TwinCAT: softuer për inxhinierinë dhe kohën e duhur

• Teknologji shumë dinamike e ndihmës së ndihmës

• Platforma hardware dhe softuer Beckhoff

• Kontroll i integruar i frenimit mbajtës

• Përshtatja automatike e parametrave

• Reagimi i rregullimit të gabimit

• Reagime motorike për regjistrim absolut të pozicionit

• EtherCAT I / Os: spektri i gjerë I / O në vlerësimin e mbrojtjes IP 20 dhe IP 67

• Industrie 4.0 për llamarinë që punon me TwinCAT Analytics dhe TwinCAT IoT

• Në kombinim me zgjidhjet e kontrollit të lëvizjes të ofruara nga softueri i automatizimit të kompanisë TwinCAT, Beckhoff Drive Technology ofron një sistem të përparuar, gjithpërfshirës të drejtimit 

Smartline 4kw Laser Cutter13

Masterline 6Kw -20Kw10

Foleja e softuerit Cad / cam. Libellula .pritja
• Libellula.CUT është buza prerëse e Libellula Universe dhe përfaqëson shprehjen më të lartë të njohurive teknike të Libellula.
• Falë CAD-it të saj të integruar dhe teknologjisë ekskluzive me një klikim, Libellula.CUT krijon ose importon në një moment detajet gjeometrike nga çdo platformë tjetër e vizatimit, duke optimizuar automatikisht fitimet dhe rregullimi i tyre në një mënyrë optimale për përpunimin pasues.

Masterline 6Kw -20Kw11

Një formulë fituese:
+ Automatizimi + Integrimi + Efikasiteti + Produktiviteti
- Koha e mësimit dhe programimi = Libellula.CUT

Më e mira e kërkimit teknologjik të Libellula në një aplikim të fuqishëm dhe inteligjent, i cili zvogëlon kohën e përpunimit.

Në Libellula.CUT, inxhinierët dhe analistët e softuerit kanë përqendruar
më e mira e njohurive teknike teknologjike Libellula në temën e prerjes së fletëve:

• Të mësuarit e shpejtë dhe intuitiv Kursimi i lartë i kohës 
• Automatizimi i plotë i disponueshëm në çdo hap të procesit të programimit DHE PARA
• Aftësi për të menaxhuar të gjitha makineritë prerëse me të njëjtin sistem 

Masterline 6Kw -20Kw12

Kursimi i lartë i kohës dhe parave

PRODUKTIVITETI MAXIMAL ME SHKARKIM MINIMAL

• Optimizimi i rrugës së prerjes dhe menaxhimi për teknologjitë specifike të prerjes
• Ulja e numrit të shpimeve
• Sigurimi i cilësisë së pjesëve të përpunuara
• Optimizimi i folezimit me sistemin [ISA] dhe më pak skrap PRODUKTIVITETI MAKSIMAL
• Gjenerimi i optimizuar i folezimit në mbetjet e pabarabarta me skrape minimale
• Menaxhimi i linjave FMS dhe / ose i operacioneve manuale:
-Zvogëlimi i numrit prerës të folezimit të ndryshëm
-Pritja automatike e skeletit
-Menaxhimi i sistemeve të sistemeve të ngarkimit / shkarkimit dhe klasifikimit

Masterline 6Kw -20Kw13

Masterline 6Kw -20Kw14

Koka prerëse Precitec Precitec Procutter 2.0

• Brezi i ri ProCutter 2.0 bën përshtypje me performancën e tij të rritur dhe të re tiparet e automatizimit. Më e shpejtë, më e lehtë, më efikase, më e qëndrueshme - kështu formohet prerja me lazer në gjeneratën e re, për shkak të zhvillimeve të shumta.

• ProCutter 2.0 APP përdoret për të vizualizuar gjendjen e kokës së prerjes me lazer dhe pyetjen e mesazheve të gabimit.

Qëndrueshmëri maksimale! 
Ajo pret dhe pret dhe pret.

Gjetje e lehtë e parametrave! 
Cilësia window Dritarja e procesit

Shpejtë dhe më efikas! 
Shpejtësia efficiency Efikasiteti i gazit

Më shumë lazer në kohë! 
Kurseni kohë dhe kosto.

Masterline 6Kw -20Kw15

 • E mëparshme:
 • Tjetra:

 • Si karakteristikat kryesore

  • Rregullimi i pozicionit të fokusuar me motor për konfigurimin automatik dhe punën e shpimit të makinës
  • Dizajn i lehtë dhe i hollë i krijuar për përshpejtim të shpejtë dhe shpejtësi prerjeje • Matje e distancës pa lëvizje dhe reagim të shpejtë
  • Monitorimi i përhershëm i dritares mbrojtëse
  • Shpuarje automatike me PierceTec
  • Ftohja me ujë e llamarinës me CoolTec
  • Shteg i rrezes plotësisht i papërshkueshëm nga pluhuri me dritare mbrojtëse
  • Ekran i statusit të funksionimit LED
  • Dalja e të gjitha të dhënave të sensorit përmes WLAN në APP dhe kontrolli i makinës i mundshëm • Monitorimi i presionit në zonën e grykës (prerja e gazit) dhe në kokë

  Teknologjitë për Makineritë Lazer

  Lloji

  Gjerësia

  Gjatësia

  Lartësia

  Gjerësia e prerjes

  Gjatësia e prerjes

  mm

  mm

  mm

  mm

  mm

  Masterline 3015

  4550

  8500

  2250

  1500

  3000

  Masterline 4020

  5050

  11500

  2350

  2000

  4000

  Masterline 6020

  5150

  15500

  2350

  2000

  6000

  Masterline 6025

  6050

  15500

  2350

  2500

  6000

  Masterline 8025

  8050

  18500

  2350

  2500

  8000

  Cilësia e duhur e fletës dhe pastërtia e prerjes së gazrave, ju mund të prerë trashësinë e mëposhtme:

  Burimet e disponueshme të lazerit dhe trashësia maksimale e fletës

  Fuqia me lazer Çeliku Veshje prej çeliku Alumini Tunxh Bakri
  6 kW 30 mm * 30 mm * 30 mm * 12 mm 10 mm
  8 kW 40 mm * 40 mm * 35 mm * 16 mm 15 mm
  10 kW 50 mm * 50 mm * 40 mm * 20 mm 20 mm
  12 kW 60 mm * 60 mm * 50 mm * 30 mm * 25 mm
  15 kW 60 mm * 60 mm * 60 mm * 40 mm * 30 mm *

  * Për të prerë trashësinë maksimale, duhet të kryhen kushtet e mëposhtme:

  • Rregulloni dhe mirëmbani mirëmbajtjen në instalimin e lazerit prerës

 • Na Kontaktoni Tani

  Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni

  Na Kontaktoni Tani